Lista aktualności Lista aktualności

Drzewko za surowce WIOSNA 2015!

LKP Lasy Beskidu Śląskiego w tym Nadleśnictwo Wisła oraz Fundacja Arka i Sarni Stok Zapraszają na kolejną edycję akcji Drzewko za surowce!

Nadleśnictwo Wisła oraz Fundacja Arka zapraszają 21-22 marca do Centrum Handlowego Sarni Stok, gdzie odbędzie się wiosenna akcja „Drzewko za surowce". Zbieramy surowce wtórne i elektrośmieci.

Co roku tysiące mieszkańców Bielska-Białej i okolic chętnie wspiera akcję od samego rana w sobotę. I tym razem mieszkańcy będą mieli okazję nie tylko pozbyć się niechcianych odpadów, lecz także przekonać o ich wartości. Kto przyniesie określoną ilość wymienionych surowców (10 kg makulatury lub 20 puszek aluminiowych, butelek PET, szklanych butelek oraz jeden mały sprzęt AGD lub RTV) otrzyma sadzonkę drzewka lub kwiatka ogrodowego. Zbiórka surowców będzie się na parkingu CH Sarni Stok w dniach sobota 21 marca w godzinach 09.00–17.00 oraz w niedzielę 22 marca w godzinach 10.00–17.00.

Dodatkową atrakcją będą ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci w centrum handlowym.

Dochód ze zbiórki surowców Fundacja ekologiczna Arka przekaże na akcję Rower Pomaga, czyli zakup rowerów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Od roku 2007 w kolejnych edycjach „Drzewka za surowce" zgromadzono: 145 ton makulatury, 12 ton butelek PET, 4 tony puszek aluminiowych i 30 ton szkła, w zamian za które wydano 51 tysięcy sadzonek drzew leśnych.