Lista aktualności Lista aktualności

Ekstremalny półmaraton w Nadleśnictwie Wisła

W słoneczną sobotę na terenie Nadleśnictwa Wisła odbyło się wydarzenie pod nazwą „Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych”.

Start oraz meta znajdowały się w Amfiteatrze Pod Skocznią w Istebnej, trasa biegu prowadziła przez dwa leśnictwa: Olza oraz Bukowiec. Najwyższy punkt na trasie, jaki mieli do zdobycia zawodnicy, to góra Kiczory o wysokości 989 m n.p.m, a suma wzniesień na trasie wynosiła ok. 730 m.

Pierwsze miejsce w kategorii open z czasem 1:33:34,8 zdobył zawodnik z Cieszyna Wojciech Probst z numerem startowym 220. Według uczestników biegu trasa była wymagająca lecz dobrze oznaczona i pieczołowicie przygotowana. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal oraz sadzonkę świerka istebniańskiego wyhodowanego w Nadleśnictwie Wisła. Zawodników klasyfikowano w 12 kategoriach wiekowych.

Nadleśnictwo Wisła w trakcie zawodów wystawiło swoje stoisko edukacyjne, prezentujące między innymi program restytucji głuszca, gospodarstwo pszczelarskie oraz walory przyrodniczo-krajobrazowe. Dla odwiedzających oraz zawodników zorganizowano zaplecze gastronomiczne.

Zawody były współorganizowane przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy oraz Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego – Lasy Beskidu Śląskiego Wisła, Bielsko, Węgierska Górka i Ustroń.