Lista aktualności Lista aktualności

Malują "po swojemu" od 20 lat!

Jubileusz Szkółki Malarskiej Iwony Konarzewskiej

Podziękowania, wzruszenia, duma małych artystów oraz jeszcze większa ich rodziców. Po kwiatach i słowach uznania nastała najważniejsza część w tym dniu – prezentacja obrazów i ich autorów. Iwona Konarzewska każdego malarza przedstawiła, a także scharakteryzowała w swój własny niepowtarzalny sposób.
Warto wspomnieć, że Iwona Konarzewska prowadzi szkółkę pod patronatem Nadleśnictwa już 20 lat i przez ten czas spod jej skrzydeł wyfrunęło 6 absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Na zajęcia przychodzą już 3 latki, a to co tworzą zapiera dech w piersiach. Zainteresowanie sztuką nie jest ograniczone tylko dla najmłodszych. Dowodem tego jest najstarszy malarz, gdyż ma już on 80 wiosen za sobą.

Do teraz pamiętam jej nieszablonowe lekcje. Powtarzała zawsze, żeby malować „po swojemu”.
Najlepszym podsumowaniem działalności Iwony Konarzewskiej będzie wypowiedź jednej z uczennic: „Po raz pierwszy miałam okazję ją poznać, kiedy uczęszczałam do szkółki plastycznej dla dzieci, którą prowadzi latami w Istebnej, Jaworzynce i Koniakowie. Do teraz pamiętam jej nieszablonowe lekcje. Powtarzała zawsze, żeby malować „po swojemu”. Mówiła też, żeby nie nadużywać gumki i wypełniać kolorami całą kartkę, bo natura także nie zna przecież próżni. ”