Lista aktualności Lista aktualności

Nieproszeni goście w lesie.

W miniony weekend Straż Leśna Nadleśnictwa Wisła odnotowała nielegalny wjazd do lasu.

Ostatnia sobota zachęcała swą pogodową aurą do pieszych górskich wędrówek. Zalegający w wyższych partiach śnieg dla wielu przebywających w okresie ferii turystów jest rarytasem. Jednak należy pamiętać, że do lasu wybieramy się pieszo. Zapomniało o tym trzech kierowców skuterów śnieżnych, którzy bezprawnie poruszali się stokówką leśną w rejonach Malinowa. Straż Leśna wraz z funkcjonariuszami Komendy Policji w Wiśle w ramach akcji Bezpieczne Beskidzie Szlaki zatrzymała sprawców, którzy zostali ukarani mandatem.

Przypominamy, że zgodnie z art. 161 Kodeksu wykroczeń : „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny.”

Jazda pojazdami silnikowymi czy to skuterami, quadami, crossami powoduje szkody w lesie. Niszczenie upraw, dróg leśnych, ściółki, gleby, płoszenie zwierząt, ale także zagraża bezpieczeństwu innych osób przebywających w tym samym czasie w lesie.  Pamiętajmy o tym, aby las był bezpieczny dla wszystkich.

 

Autor zdjęcia: Jan Kieczka.