Lista aktualności Lista aktualności

Prezydent RP Bronisław Komorowski sadzi Dąb Wolności z leśnikami

Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z burmistrzem Miasta Wisły Janem Poloczkiem oraz Dyrektorem RDLP w Katowicach Kazimierzem Szablą posadzili Dąb Wolności w Parku im. Kopczyńskiego w Wiśle

13 czerwca br. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odwiedził Wisłę i wraz z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Kazimierzem Szablą, burmistrzem Janem Poloczkiem oraz wojewodą śląskim Piotrem Litwą posadził Dąb Wolności. Prezydent jest częstym gościem w Zameczku na Zadnim Groniu, tym razem Jego wizyta była związana z uroczystością, jaką Miasto przygotowało w związku z otwarciem zmodernizowanego Parku im. Kopczyńskiego. Prezydent odsłonił także Pomnik Źródeł Wisły. W trakcie uroczystości nadano Bronisławowi Komorowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Wisły.

"Dziękuję za możliwość zasadzenia Dębu Wolności w tym pięknym miejscu. Pragniemy wszyscy, by wolność w Polsce kwitła i się umacniała. Chcemy również, by ten dąb polskości był coraz mocniejszy i coraz mocniej zakorzeniony, aby rósł ku pociesze wszystkich i dumie naszego pokolenia oraz z korzyścią dla następnego" - powiedział Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski zaznaczył, że pomnik przypomina o rzece Wiśle, symbolu „magicznych źródeł polskiej tradycji, polskich obyczajów, tożsamości i polskich marzeń". „One zawsze koncentrowały się wokół królowej polskich rzek, płynącej z polskich gór do polskiego morza" – podkreślił.
 


Prezydent Bronisław Komorowski sadzi Dąb Wolności...


...wraz z Dyrektorem RDLP Kazimierzem Szablą...


oraz burmistrzem Miasta Wisły Janem Poloczkiem i wojewodą śląskim Piotrem Litwą
 


Prezydent podziękował za możliwość posadzenia Dębu Wolności w tak pięknym miejscu