Lista aktualności Lista aktualności

Lasy Państwowe Zapraszamy!

Nadleśnictwo Wisła również zaprasza na swoje Akcje - wiemy już, że 29.06.2013 roku będzie miał miejsce Piknik Leśny pod Skocznią w Wiśle Malince! Już teraz wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy - proszę śledzić aktualności na stronie naszego Nadleśnictwa

 

Ruszająca z początkiem wiosny kampania edukacyjna „Lasy Państwowe. Zapraszamy" ma zwrócić uwagę na walory lasów i ich dobry stan. To także szansa na lepsze poznanie lasów i ich profesjonalnego przygotowania przez leśników do przyjęcia odwiedzających.

 

Polska jest w europejskiej czołówce pod względem powierzchni lasów. Zajmują one 29,2 proc. terytorium kraju, rosną na obszarze 9,1 mln ha. Zdecydowana większość to lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzanych jest przez PGL LP. Te są dostępne dla wszystkich przez cały rok.

Lasów w Polsce przybywa! Lasy to nasze wspólne dobro! Lasy są pełne atrakcji dla odwiedzających!

 

Odwiedzając las warto skorzystać z oferty edukacyjnej Lasów Państwowych – w całym kraju to prawie 1000 ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych, wyposażonych w tablice informacyjne i różne przyrządy do nauki i zabawy, 50 ośrodków edukacji leśnej, kilkaset izb i wiat edukacyjnych. Leśnicy, gospodarze danego terenu, dobrze znają lokalne lasy i chętnie pomogą zaplanować atrakcyjną wyprawę.

Ambasadorami kampanii jest rodzina aktorów Pawła Królikowskiego i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, miłośników lasu i fanów leśnych wypraw, do których chcą zachęcić także inne rodziny. Będą oni wspólnie z trójką swoich dzieci zapraszać do aktywności proponowanych przez Lasy Państwowe, a tych w kalendarzu nie zabraknie: majówkowe leśne pikniki, wspólne bieganie i inne formy leśnego fitness, grzybobrania i wiele innych.

Nadleśnictwo Wisła również zaprasza na swoje Akcje - wiemy już, że 29.06.2013 roku będzie miał miejsce Piknik Leśny pod Skocznią w Wiśle Malince! Już teraz wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy - proszę śledzić aktualności na stronie naszego Nadleśnictwa.