Lista aktualności Lista aktualności

Strefa bushcraftu i surwiwalu

Nadleśnictwo Wisła wyznaczyło blisko 140 ha w ramach pilotażowego obszaru testowania miejsc przeznaczonych dla miłośników bushcraftu i surwiwalu!

Mamy to!  Na naszym terenie przygotowaliśmy 140 ha specjalnych obszarów, gdzie miłośnicy nocnego obozowania w lesie mogą bezpiecznie delektować się przyrodą bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Na wyznaczonej strefie odbywa się testowanie miejsc przeznaczonych w szczególności dla miłośników bushcraftu i surwiwalu. Znajdują się one na terenie Lasów Państwowych w całej Polsce, a dokładne granice obszarów można sprawdzić na mapie Banku Danych o Lasach.

Obszar na terenie Nadleśnictwa Wisła na poniższej mapie został oznaczony kolorem brązowym. Obejmuje swym zasięgiem lasy położone w okolicy Skoczni narciarskiej w Wiśle Malince oraz u podnóża zapory w Wiśle Czarne.

 

Zgodnie z regulaminem (zamieszczony poniżej) pobyt należy zgłosić drogą mailową na adres Nadleśnictwa Wisła: wisla@katowice.lasy.gov.pl nie później niż w dniu noclegu.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy: wisla@katowice.lasy.gov.pl

Aleksander Skrzydłowski, tel. 666 810 773, a.skrzydlowski@katowice.lasy.gov.pl

 

Zależy nam na Waszej opinii na temat pobytu w lesie. Dlatego prosimy o podzielenie się swoimi wrażeniami w speclajnie do tego celu przygotowanej ankiecie, która posłuży nam do oceny pilotażu i wyciągnięcia wniosków na przyszłość.

Życzymy udnego wypoczynku w lesie !