Lista aktualności Lista aktualności

Zapraszamy na Spacer z Leśnikiem!

Już w najbliższą sobotę 26.03.2022 r.

Już w najbliższą sobotę, 26 marca od godziny 9:00, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie leśnika Nadleśnictwa Wisła. Zapraszamy na wspólną przechadzkę po pięknych beskidzkich lasach. Wydarzenie jest organizowane jako kontynuacja obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.


Las pełni wiele funkcji – przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób również przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie ze sobą szereg korzyści - obniża poziom kortyzolu (nazywanego hormonem stresu), zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50 proc., zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.


A spacerować jest gdzie – lasy zajmują już 1/3 powierzchni kraju. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 tys. km szlaków pieszych, prawie 4 tys. km szlaków rowerowych, około 3200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk. W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad 1000 ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej.


Spacer rozpoczniemy o godz. 9.00 przy siedzibie Nadleśnictwa Wisła, ul. Czarne 6 (patrz mapka), będziemy poruszać się Ścieżką Przyrodniczą Nadleśnictwo Wisła. Nie będzie to męczący spacer, także zapraszamy uczestników w każdym wieku! Opowiemy co słychać wiosną w lesie i jak las właśnie budzi się do życia. Nie zabraknie też rozpoznawania odgłosów ptaków, które teraz właśnie zaczynają powoli przygotowania do godów. Dla uczestników spaceru na koniec przewidziane jest ognisko.